Otolaryngolog, specjalista chirurgii głowy i szyi

Biografia

Dr Alan Hazan jest jednym z pionierów endoskopowej chirurgii zatok w Izraelu. Jest wiodącym specjalistą na świecie, który zastosował techniki endoskopowe w chirurgii przewodu łzowego. Po doskonałym wykształceniu medycznym i bogatej praktyce we Francji, dr Hazan przeniósł się do Izraela, gdzie przyczynił się do rozwoju chirurgii głowy i szyi, stale wprowadzając innowacyjne techniki i własne opracowania.

W 1994 roku dr Hazan we współpracy z kierownikiem Kliniki Neurochirurgii Szpitala Saint Anne w Paryżu (Francja) opracował nowe metody endoskopowego usuwania guzów przysadki mózgowej, endoskopowego zamykania otworów w mózgu oraz usuwania guzów podstawy czaszki. Dr Hazan opracował metodę usuwania guza krtani, pozwalającą pacjentowi na zachowanie funkcji połykania i mowy. Dzięki jego metodzie endoskopowej operacje wykonywane są bez powikłań, pozostawiając jedynie niewielką bliznę, poniżej 1,5 cm. Jako jeden z pierwszych lekarzy na świecie Hazan był w stanie zamknąć otwory w błonie bębenkowej za pomocą przeszczepów chrząstek, zwiększając tym samym skuteczność operacji i minimalizując ryzyko powikłań.

Podczas pobytu we Francji, równolegle z praktyką laryngologiczną, dr Hazan poznał najnowsze techniki chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy, co pozwoliło mu na zapobieganie powstawaniu blizn i innych niedoskonałości spowodowanych skomplikowanymi operacjami.

Wykształcenie lekarza i doświadczenie kliniczne:

  • Uniwersytet Pierre i Marie Curie (Paryż, Francja)
  • Przez 6 lat szkolony w szpitalach w Paryżu w zakresie otolaryngologii oraz chirurgii głowy i szyi, w 1987 r. zakwalifikowany jako specjalista w tej dziedzinie według nowych standardów europejskich
  • Szpital w Montfermeil, Francja. Przez 2 lata szkolił się jako asystent dyrektora klinicznego w zakresie chirurgii głowy i szyi, a następnie przez 9 lat pracował jako lekarz, uzyskując tytuł Practitioner Level 7.