Endoprotezy stawów w Izraelu

Wymiana stawów w Izraelu jest bardzo popularnym zabiegiem. Rocznie w krajowych klinikach wykonuje się kilka tysięcy operacji wymiany stawu kolanowego, biodrowego, skokowego, łokciowego i barkowego. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi tutejszych chirurgów oraz innowacyjnym ciężkim protezom, które są indywidualnie dobierane do anatomii pacjenta, artroplastyka w Izraelu to niepowtarzalna szansa na powrót do aktywnego życia bez bólu.


Zalety wymiany stawów w Izraelu z EMASMED

 • Cena za artroplastykę stawów w Izraelu jest o 25-30% niższa niż w USA i Europie Zachodniej
 • Najwyższy poziom medycyny – ponad 95% operacji kończy się sukcesem Innowacyjne technologie i bardzo trwałe protezy o żywotności do 30 lat.
 • Likwidacja bólu przywrócenie funkcji stawów
 • Szybka i dokładna diagnoza
 • Dobór protezy w zależności od kształtu anatomicznego pacjenta
 • Wybór chirurga i kliniki
 

Operacje wymiany stawów w Izraelu

 • Wymiana stawu kolanowego
 • Wymiana biodra
 • Wymiana stawu kolanowego
 • Wymiana stawu barkowego
 • Wymiana łokcia

 

Jak wykonuje się wymianę stawu kolanowego

Pierwszym krokiem jest dokładne badanie chorego stawu, w tym diagnostyka obrazowa. Następnie specjaliści modelują sztuczny staw, biorąc pod uwagę takie cechy jak wzrost i waga pacjenta oraz poziom wysiłku fizycznego.

Przed operacją wykonywane są rutynowe badania przedoperacyjne (EKG, RTG płuc, konsultacja anestezjologiczna). Podczas zabiegu chirurg otwiera staw i usuwa uszkodzone elementy. Następnie dopasowywana jest prefabrykowana proteza. Czas powrotu do zdrowia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy (w zależności od stawu, który został wymieniony).

Rodzaje zabiegów

Endoprotetyka może być częściowa lub całkowita, w zależności od wskazań. Ogólnie rzecz biorąc, łagodniejsza wymiana częściowa jest wskazana w przypadku, gdy uszkodzone są tylko niektóre aspekty stawu, a nie cały staw. Jeśli chrząstka stawowa jest uszkodzona, wskazana może być operacja „resurfacingu” – usunięcia chrząstki z umieszczeniem na kości specjalnej plastikowej lub ceramicznej korony.

Rodzaje protez stosowanych w Izraelu

Dawniej do mocowania protez do kości używano specjalnych cementów chirurgicznych, ale ostatnio, jeśli nie ma przeciwwskazań, izraelscy specjaliści preferują bezcementową metodę mocowania, która pozwala na naturalne zespolenie protezy z tkankami ciała. Regularnie stosuje się także endoprotezy hybrydowe, które są częściowo zacementowane, a częściowo zespolone z żywą tkanką.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu chirurgiczna wymiana chorego stawu była uważana za coś z dziedziny science fiction. W efekcie tysiące pacjentów, którym nie można było pomóc lekami i fizjoterapią, zostało skazanych na kalectwo. Dziś jednak istnieje rozwiązanie. Operacja wymiany stawów w Izraelu umożliwia powrót do normalnego trybu życia.

Co to jest artroplastyka?

Termin „artroplastyka” odnosi się do częściowej lub całkowitej wymiany stawu na wysokiej jakości protezę. Jak w przypadku wszystkich procedur chirurgicznych, w Izraelu zabieg ten jest wskazany tylko w przypadkach, gdy terapie zachowawcze nie są skuteczne. Operacja przywraca prawidłowy zakres ruchu chorego stawu i uwalnia pacjenta od przewlekłego bólu.

Kiedy wykonuje się wymianę stawu?

Najczęstsze przyczyny wymiany stawu to:

 • Wrodzone nieprawidłowości (np. dysplazja)
 • Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, powodujące ograniczenie ruchomości
 • Nowotwory elementów stawu (tkanka kostna, chrząstka itp.)
 • Osteoporoza lub zapalenie kości i stawów
 • Poważny uraz prowadzący do deformacji stawu
 • Silny ból, którego nie uśmierzają leki

Wymiana stawu skokowego w Izraelu

Artroplastyka stawu skokowego w Izraelu to zabieg chirurgiczny, który jest często stosowany w przypadkach poważnego uszkodzenia stawu skokowego w wyniku urazu lub choroby zapalnej. W przeciwieństwie do klasycznej artrodezy (unieruchomienie stawu), artroplastyka zachowuje ruchomość stawu i przywraca zgięcie i wyprost stawu skokowego. Dzięki temu można wrócić do codziennych zajęć i odzyskać pełną ruchomość w stopie.

Leczenie stawu barkowego w Izraelu

Torebka stawowa stawu barkowego posiada fałdy, które umożliwiają zakres ruchu. W przypadku problemów z barkiem, fałdy te często sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość w barku. Odtworzenie pełnej ruchomości stawu barkowego wymaga operacji.

Artroplastyka stawu biodrowego w Izraelu

Wymiana biodra w Izraelu to skuteczny sposób na przywrócenie utraconej funkcji kończyny.

Wymiana stawu kolanowego w Izraelu

Wymiana stawu kolanowego w Izraelu jest konieczna w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów (uszkodzenie chrząstki stawowej), deformacyjnej choroby zwyrodnieniowej stawów (zużycie powierzchni stawowych u osób starszych) oraz zapalenia stawów (choroba zapalna stawów).