Onkologia w Izraelu

Izrael jest liderem w leczeniu nowotworów. Rząd zainwestował duże środki w badania nad nowymi metodami terapeutycznymi, rozwój innowacyjnych technologii i poprawę umiejętności lokalnych specjalistów. W związku z tym leczenie nowotworów w Izraelu daje ogromne szanse na pokonanie choroby.

 

Zalety leczenia nowotworów w Izraelu

  • Wysoka skuteczność – wskaźnik przeżywalności pacjentów leczonych na nowotwory w Izraelu jest jednym z najwyższych na świecie. Często lokalni specjaliści są w stanie pomóc pacjentom opuszczonym przez lekarzy z innych krajów.
  • Diagnostyka z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych metod obrazowania i endoskopii – izraelskie kliniki przeprowadzają badania z zastosowaniem innowacyjnych technologii, z których wiele zostało opracowanych przez lokalnych ekspertów i pozwala na wykrycie choroby nawet we wczesnych stadiach, kiedy jest ona stosunkowo łatwa do leczenia (np. – PET-CT z choliną lub 68Ga-PSMA do wykrywania przerzutów).
  • Laparoskopowa chirurgia zachowująca narządy – leczenie nowotworów w Izraelu ma na celu zachowanie jakości życia pacjenta i funkcji uszkodzonych narządów w jak największym stopniu. Nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach miejscowi onkolodzy zawsze wybiorą najłagodniejszy rodzaj terapii, który pozwoli pacjentowi na powrót do normalnego trybu życia w jak najkrótszym czasie.
  • Innowacyjne technologie – rutynowo stosowane w izraelskich klinikach, takie jak chirurgia robotyczna da Vinci, systemy Nano-knife, Gamma Knife i Cyberknife, a także unikalne techniki napromieniania (np. Rapid Arc).
  • Terapia biologiczna jest innowacyjną i bardzo obiecującą dziedziną w onkologii. Ten rodzaj leczenia jest niezwykle skuteczny, dobrze tolerowany i nie powoduje prawie żadnych uszkodzeń zdrowych komórek.
 

Jakie rodzaje nowotworów są leczone w Izraelu?

W Izraelu są leczone wszystkie rodzaje nowotworów. Najczęstsze diagnozy dla zagranicznych pacjentów przychodzących do lokalnych klinik to:
 
Nowotwór piersi – w Izraelu preferowane są operacje z zachowaniem narządów (resekcja sektorowa). Jeśli nie można uniknąć mastektomii, można zatrudnić chirurga plastycznego do jednoczesnego operowania gruczołu.
 
Nowotwór prostaty – dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych metod (m.in. biopsji fuzyjnej i terapii Nano-knife) można uniknąć większości skutków ubocznych związanych z leczeniem tej choroby.
 
Nowotwór jelita grubego – gdy tylko jest to możliwe, w Izraelu wykonuje się operacje oszczędzające narządy, bez konieczności wyłonienia stałej stomi.
 
Czerniak – ze względu na klimat kraju, miejscowi onkolodzy zgromadzili duże doświadczenie w walce z tą chorobą. Dzięki temu udało im się opracować innowacyjne techniki zdolne do skutecznej walki z nawet najbardziej zaawansowaną chorobą.
 
Chłoniak – dzięki najnowszym protokołom i innowacyjnym lekom, pacjenci leczeni w Izraelu, w przytłaczającej większości przypadków, osiągają stabilną remisję.
 

W jaki sposób odbywa się leczenie?

W pierwszym etapie pacjent przechodzi dokładne badania lekarskie, które trwają kilka dni. Po otrzymaniu wszystkich wyników zbiera się rada onkologów specjalizujących się w diagnostyce pacjenta, aby wybrać optymalny sposób leczenia. Należy zauważyć, że w około 30% przypadków diagnozy nowotworu postawiona w Polsce nie jest potwierdzona w Izraelu.
 
Dzięki innowacyjnym metodom terapeutycznym izraelscy specjaliści są w stanie nie tylko usunąć pierwotny guz, ale także zatrzymać proces powstawania przerzutów. Jednocześnie tutejsi lekarze dokładają wszelkich starań, aby zachować dobrą jakość życia pacjenta. Dlatego, gdy tylko jest to możliwe, preferowane są minimalnie inwazyjne interwencje zachowujące narządy.

Przykładowe terapie

Terapia nowotworowa CAR-T w Izraelu

Terapia CAR-T to najbardziej zaawansowana wersja immunoterapii, w której guz jest niszczony przez własne komórki odpornościowe. Technologia ta tworzy i programuje komórki T tak, aby specjalnie wyszukiwały pewne obce białka właściwe dla nowotworu. Dzięki temu możliwe jest spowodowanie śmierci zmutowanych komórek bez interwencji chirurgicznej. Zastosowanie receptorów CAR stało się przełomem w leczeniu nowotworów. Metoda ta została zatwierdzona jako nowa forma terapii w 2017 roku. 

Przeszczepianie szpiku kostnego w Izraelu

Przeszczep szpiku kostnego to procedura, w której komórki własne pacjenta lub dawcy są wstrzykiwane w celu zastąpienia uszkodzonego szpiku kostnego. Ultranowoczesna technologia i lokalni eksperci w Izraelu są w stanie wykonać tę procedurę na najwyższym poziomie, stosując najnowsze leki, aby zapewnić engrafting komórek i zapobiec infekcjom. W rezultacie wskaźnik powodzenia przeszczepów szpiku kostnego w Izraelu jest wyższy niż w większości innych krajów.

Profilaktyczna mastektomia u kobiet BRCA-pozytywnych w Izraelu

Współczesna medycyna jest w stanie wyleczyć nawet 97% przypadków raka piersi. Pozostałe 3% to tzw. potrójnie negatywny rak piersi, który występuje częściej u nosicielek BRCA (od 50% do 80% wszystkich przypadków), innymi słowy, nosicielki tej mutacji są wielokrotnie bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi niż inne kobiety. Występujący w tych przypadkach nowotwór charakteryzuje się znacznie wyższym stopniem złośliwości.

Leczenie basalioma w Izraelu

Basalioma to nowotwór rozwijający się z komórek podstawnych nabłonka skóry właściwej, pojawia się zwykle u pacjentów w wieku powyżej 50 lat. Masy występują najczęściej na odsłoniętej skórze (twarz i szyja).

Leczenie nowotwóru piersi w Izraelu

Rak piersi jest drugą co do częstości występowania formą raka wśród kobiet. Obecnie choroba w Izraelu ma korzystne rokowania, pod warunkiem wczesnego wykrycia choroby i natychmiastowego kontaktu z lekarzem.

 

Leczenie nowotwóru tarczycy w Izraelu

Zazwyczaj pierwszym objawem raka tarczycy jest pojawienie się na szyi guzkowatej narośli, czyli tarczycy. Późniejsze objawy to ból w przedniej części szyi i zmiana głosu. Guzki tarczycy są szczególnie niebezpieczne u osób poniżej 20 roku życia. Obecność łagodnych guzków jest w tym wieku mniej prawdopodobna, więc potencjał złośliwości jest znacznie większy.

Leczenie nowotwóru jajnika w Izraelu

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, leczenie raka jajnika w Izraelu odbywa się dwoma głównymi metodami: operacja, po której następuje 6 kursów chemioterapii, lub trzy kursy chemioterapii, po których następuje operacja i kolejne trzy kursy chemioterapii.

Leczenie nowotwóru jąder w Izraelu

W przypadku podejrzenia nowotwóru jądra diagnostyka rozpoczyna się od badania ultrasonograficznego i biopsji, a następnie badania histopatologicznego i konsultacji z uro-onkologiem. Jeśli biopsja potwierdziła rozpoznanie raka jądra, usunięcie jądra (orchiektomia) jest opcją obowiązkową, niezależnie od obecności lub braku przerzutów.

Leczenie nowotwóru języka w Izraelu

Nowotwór języka to bardzo poważny nowotwór. Ten rodzaj nowotworu jest bezpośrednio związany z paleniem tytoniu, żuciem tytoniu i mieszankami tonizującymi. Praca w niezdrowym środowisku i niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej zwiększają ryzyko rozwoju choroby. Kolejnym czynnikiem rozwoju raka języka jest wirus brodawczaka ludzkiego.

Leczenie nowotwóru szyjki macicy w Izraelu

Rak szyjki macicy jest najczęstszą chorobą układu rozrodczego kobiety. Występuje częściej u kobiet w wieku 35-55 lat, a obecnie udowodniono związek między zakażeniem wirusem brodawczaka a rozwojem choroby. Metoda leczenia raka szyjki macicy w Izraelu zależy od wyników badania. W pewnych wskazaniach młode kobiety mogą poddać się operacji, która uratuje im możliwość rodzenia w przyszłości.

Leczenie nowotwóru jelita grubego w Izraelu

Rak jelita grubego charakteryzuje się powolnym wzrostem i opóźnionym wystąpieniem objawów klinicznych. Zaznaczone objawy choroby pojawiają się, gdy guz osiąga duże rozmiary. Jednym z pierwszych objawów jest wypływ śluzu z odbytu, a następnie krew i ropa.

Leczenie nowotwóru prostaty w Izraelu

Rak prostaty – jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn. Najczęściej choroba ta występuje u mężczyzn po 50 roku życia. Prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty wzrasta wraz z wiekiem.

Leczenie nowotwóru nerki w Izraelu

Rak nerkowokomórkowy jest jedną z najgroźniejszych form raka. Występuje częściej u mężczyzn między 40 a 60 rokiem życia. Za czynniki wpływające na rozwój raka nerki uważa się czynniki genetyczne, czynniki hormonalne, a także narażenie na działanie substancji chemicznych i promieniowania.

Leczenie nowotwóru trzustki w Izraelu

Rak trzustki dotyka najczęściej osoby w zaawansowanym wieku, zwykle mężczyzn. Objawy raka trzustki często nie są specyficzne i wyraźne, przez co w wielu przypadkach nowotwór zostaje późno wykryty.

Leczenie nowotwóru wątroby w Izraelu

Rak wątroby jest jedną z głównych przyczyn śmierci wśród nowotworów. Każdego roku z powodu tej choroby traci życie około pół miliona osób. Leczenie raka wątroby w Izraelu jest Twoją najlepszą szansą, aby nie stać się częścią tych statystyk. Sekretem wysokiej skuteczności tutejszych klinik jest stosowanie najnowszych technik (takich jak terapia SIRT czy gorąca chemioterapia HIPEC) oraz najwyższy poziom specjalistów z dziedziny onkologii. W związku z tym diagnoza raka wątroby w Izraelu nie jest wyrokiem.

Leczenie nowotwóru nosa i gardła w Izraelu

Wspólne objawy raka nosa i gardła obejmują przekrwienie nosa po jednej lub obu stronach, nawracające krwawienie z nosa, problemy ze słuchem, nagły początek zeza, stałe dzwonienie lub szum w uszach i bóle głowy. Choroba rozwija się w każdym wieku i niezależnie od płci, ale najczęściej występuje u mężczyzn w wieku 50-60 lat.

Leczenie nowotwóru pęcherza moczowego w Izraelu

Powszechnie przyjmuje się, że główną przyczyną raka pęcherza moczowego jest działanie substancji rakotwórczych wydalanych z moczem na błonę śluzową pęcherza. Głównymi czynnikami ryzyka zachorowania na raka pęcherza moczowego są praca w bezpośrednim kontakcie z tworzywami sztucznymi, barwnikami, aluminium i innymi materiałami oraz palenie papierosów.

Leczenie nowotwóru płuc w Izraelu

W zależności od miejsca, w którym się znajduje, wyróżnia się dwie formy raka płuc: guzy centralne i guzy obwodowe. Rak centralny płuca wywodzi się z oskrzela, natomiast rak obwodowy płuca rozwija się z samej tkanki płucnej.

Leczenie Mięsaka kościopochodnego w Izraelu

Termin „mięsak” opisuje różne złośliwe choroby wywodzące się z tkanki łącznej, takiej jak kości, chrząstki, mięśnie lub tkanka tłuszczowa. Procesy te charakteryzują się szybkim wzrostem i tendencją do przerzutów, ale zaawansowane protokoły i innowacyjna technologia sprawiają, że izraelscy onkolodzy mogą skutecznie leczyć tę chorobę. Leczenie mięsaka w Izraelu jest Twoją najlepszą szansą na wyzdrowienie i zachowanie jakości życia.

Leczenie nowotwóru skóry w Izraelu

Do nowotworów skóry najczęściej zalicza się basalioma, oraz raka płaskonabłonkowego (squamous cell carcinoma). Najczęstsze formy leczenia to operacja – usunięcie przez naświetlanie niską temperaturą lub elektrokoagulację.

Leczenie nowotwóru pęcherzyka żółciowego w Izraelu

Rak pęcherzyka żółciowego jest zwykle subtelny i bez oczywistych objawów. Pacjenci zwykle skarżą się na łagodny, tępy, stały ból w prawym podżebrzu, lekką żółtaczkę skóry, zmniejszenie apetytu i utratę masy ciała.

Leczenie nowotwóru dwunastnicy w Izraelu

Rak dwunastnicy występuje znacznie rzadziej niż inne nowotwory narządów trawiennych. Przerzuty występują w około 20% przypadków i najczęściej do trzustki i krezki. W przypadku podejrzenia guza należy zatem jak najszybciej poddać się badaniu.

Leczenie nowotwóru strun głosowych w Izraelu

Rak krtani jest najczęstszym nowotworem złośliwym krtani. Najczęściej dotyka mężczyzn w wieku 40-60 lat.

Leczenie guza mózgu w Izraelu

W przypadkach guzów mózgu uznanych za operacyjne, kraniotomiczna resekcja guza, po której następuje badanie histopatologiczne, jest główną opcją leczenia.

Leczenie czerniaka w Izraelu

Według statystyk American Cancer Association, czerniak jest piątym najczęściej występującym nowotworem wśród mężczyzn i szóstym wśród kobiet. 

Leczenie chłoniaka w Izraelu

Chłoniak to nowotworowa choroba tkanki limfatycznej charakteryzująca się powiększeniem węzłów chłonnych i różnych narządów wewnętrznych. Wszystkie chłoniaki dzielą się na 2 duże grupy: chłoniaki limfogranulowane (choroba Hodgkina) i chłoniaki nieziarnicze.

Leczenie białaczki w Izraelu

Dzięki nowym osiągnięciom onkohematologii w Izraelu, odsetek pacjentów (zarówno dorosłych, jak i dzieci), którym udaje się pokonać białaczkę, stale rośnie. Dziś ponad 90% przypadków jest w remisji dzięki leczeniu w Izraelu.

Program leczenia białaczki w Izraelu składa się z dwóch etapów: diagnozy i samego leczenia. W zależności od wyników diagnozy, onkolog przepisze niezbędne leczenie.

Leczenie nowotwóru przełyku w Izraelu

Rak przełyku jest agresywnym nowotworem z częstymi wczesnymi przerzutami, Leczenie raka przełyku w Izraelu odbywa się w najlepszych klinikach w kraju przez światowej sławy specjalistów.