Ortopedia w Izraelu

Stale doskonalone metody leczenia pozwalają izraelskim chirurgom ortopedycznym utrzymać pozycję lidera na świecie. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i innowacyjnej technologii niedostępnej w innych krajach, izraelskie kliniki leczą szeroki zakres schorzeń ortopedycznych, w tym:

 • Leczenie raka kości
 • Leczenie przepukliny stawu skroniowego
 • Wymiana stawu kolanowego, biodrowego i barkowego
 • Leczenie skolioz
 • Wertebroplastyka
 • Leczenie haluxów
 • Leczenie urazów rdzenia kręgowego


Dzięki sukcesom miejscowych ortopedów do Izraela na leczenie regularnie przyjeżdżają światowej klasy sportowcy.

Rehabilitacja ortopedyczna w Izraelu

W Izraelu istnieje wiele ośrodków medycznych świadczących usługi rehabilitacji ortopedycznej. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są według programów opracowanych przez doświadczonych lekarzy, pod nadzorem czołowych specjalistów.

Terapia radialną falą uderzeniową (RWT)

Radialspec, opracowany przez Medispec Israel, jest stosowany w leczeniu zachowawczym wielu schorzeń ortopedycznych. Urządzenie skutecznie likwiduje ból, poprawia krążenie krwi i sprzyja regeneracji tkanek. Urządzenie ma szerokie zastosowanie w medycynie sportowej.

Zabieg ten jest skuteczny w przypadku następujących schorzeń:

 • Przewlekły ból stawów i kręgosłupa
 • Obrzęk stawów lub kręgosłupa
 • Zwichnięcia i zerwane więzadła
 • Zapalenie więzadeł i ścięgien
 • Ból mięśniowy

 

Ortopedyczna onkologia dziecięca

Izraelscy specjaliści mają duże doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu różnych nowotworów kości u dzieci (mięsak Ewinga, chondrosarcoma, mięsak osteogenny itp.). W przypadku podejrzenia nowotworu rodzice dziecka mogą skorzystać z konsultacji onkologa dziecięcego na odległość. W tym celu należy skontaktować się z nami i przesłać wyniki badań (np. tomografii komputerowej).

Zabiegi, które oferujemy w Izraelu:

Wymiana stawu skokowego w Izraelu

Wymiana stawu skokowego w Izraelu to zabieg chirurgiczny, który jest często stosowany w przypadkach poważnego uszkodzenia stawu skokowego w wyniku urazu lub choroby zapalnej. W przeciwieństwie do klasycznej artrodezy (unieruchomienie stawu), artroplastyka zachowuje ruchomość stawu i przywraca zgięcie i wyprost stawu skokowego. Operacja ta pozwala na powrót do normalnego trybu życia i odzyskanie pełnej ruchomości w stopie.

Operacja koślawości w Izraelu

Hallux to bardzo częsta deformacja stopy, czyli skrzywienie dużego palca na zewnątrz. Stosowane w Izraelu zaawansowane techniki mogą szybko i skutecznie wyleczyć tę patologię.

Leczenie skolioz w Izraelu

Leczenie skolioz w Izraelu odbywa się dwoma metodami – zachowawczą i chirurgiczną. W celu ustalenia metody leczenia konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG kręgosłupa w metodzie skoliozowej, a także zasięgnięcie porady specjalisty ortopedy w zakresie leczenia skolioz. Czasami zalecane jest wykonanie badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa.

Leczenie kostniakomięsaka w Izraelu

Termin „mięsak” określa różnorodne choroby złośliwe wywodzące się z tkanki łącznej – kostnej, chrzęstnej, mięśniowej lub tłuszczowej. Procesy te charakteryzują się szybkim wzrostem i tendencją do przerzutów, ale zaawansowane protokoły i innowacyjna technologia sprawiają, że izraelscy onkolodzy mogą skutecznie leczyć tę chorobę. Leczenie mięsaka w Izraelu jest Twoją najlepszą szansą na wyzdrowienie i zachowanie jakości życia.

Leczenie kręgosłupa w Izraelu

Leczenie kręgosłupa w Izraelu to jedna z najbardziej popularnych usług. Wynika to z faktu, że dziś co drugi mieszkaniec świata cierpi na ból pleców, a wielu z tych, którzy zetknęli się z tym problemem, marzy o tym, by jak najszybciej i najskuteczniej się go pozbyć.

Leczenie stawu barkowego w Izraelu

Torebka stawowa stawu barkowego posiada fałdy, które umożliwiają zakres ruchu. W przypadku problemów z barkiem, fałdy te często sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość w barku. Aby przywrócić pełną ruchomość stawu barkowego, konieczna jest operacja.

Leczenie przepukliny międzykręgowej w Izraelu

Przepukliny międzykręgowe najczęściej występują u kobiet i mężczyzn w wieku 30-60 lat, ale mogą pojawić się także w młodszym wieku. Według statystyk, na przepuklinę międzykręgową cierpi jedna na 1000 osób na świecie!

Leczenie choroby Behterewa w Izraelu

Choroba Bechterewa jest przewlekłą, ogólnoustrojową chorobą stawów, głównie kręgosłupa (skutkującą ograniczeniem ruchomości), ale z możliwym udziałem w procesie zapalnym serca, nerek, płuc i innych narządów wewnętrznych.

Wymiana stawu kolanowego w Izraelu

Artroplastyka kolana w Izraelu jest konieczna w przypadkach choroby zwyrodnieniowej stawów (uszkodzenie chrząstki stawowej), deformacyjnej choroby zwyrodnieniowej stawów (zużycie powierzchni stawowych u starszych osób) oraz zapalenia stawów (choroba zapalna stawów).

Artroskopia kolana w Izraelu

Artroskopia kolana to zabieg chirurgiczny mający na celu skuteczne przywrócenie funkcji stawu kolanowego. Zabieg jest wskazany w przypadku uszkodzenia chrząstki stawowej, więzadeł krzyżowych, urazów kolana lub złamania kości w stawie kolanowym.