Terapia komórkowa CAR-T – Informacje ogólne:

Terapia komórkowa CAR-T to innowacyjna metoda leczenia niektórych rodzajów nowotworów krwi, w której własne białe krwinki pacjenta są genetycznie zmodyfikowane do niszczenia komórek nowotworowych. Zaawansowany technologicznie sprzęt służy do oddzielania białych krwinek (białych krwinek, które są ważnym elementem układu odpornościowego) od reszty krwi. W specjalistycznym laboratorium białe krwinki są genetycznie modyfikowane w celu wyrażenia chimerycznych receptorów antygenowych (CAR). W kolejnym etapie są one namnażane w laboratorium, aż do osiągnięcia milionów zmodyfikowanych komórek i wracają z powrotem do pacjenta.

Komórki CAR-T są zwracane do krwiobiegu pacjenta poprzez infuzję. Chimeryczne receptory antygenowe pomogą teraz genetycznie zmodyfikowanym komórkom związać się z odpowiednimi antygenami komórek rakowych, skutecznie polując na nie i niszcząc je.

Korzyści z zastosowania CAR-T

Gdy inne terapie nowotworów krwi okazały się nieskuteczne, terapia komórkowa CAR-T może przynieść pożądane rezultaty, a w niektórych przypadkach doprowadzić do remisji choroby. Istotną zaletą tego typu terapii jest to, że modyfikacja CAR nie tylko powoduje, że limfocyty T zabijają nowotwór, ale także inicjuje ich podział i wzrost. Dzięki temu już po jednym zabiegu komórki CAR-T pozostają w Twoim organizmie i kontynuują atakowanie guza przez miesiące, a nawet lata.

Terapia komórkowa CAR-T jest wysoce specjalistycznym i spersonalizowanym leczeniem, które nie jest na świecie ogólnodostępne. Onkolodzy w Izraelu zostali przeszkoleni w wiodących instytucjach medycznych i brali udział w opracowaniu tej metody. Dlatego nasz zespół EMAS ten wyjątkowy zaszczyt zaoferować Państwu tę innowacyjną terapię.

car-t